info[at]DarisCarpet[dot]com

فرش کلاسیک

طراحی دکوراسیون داخلی حرفه ای

واژه‌ی کلاسیک به‌طورکلی نشان‌دهنده‌ی قدیمی و اصیل‌بودن است و می‌توان آن را به‌نوعی در مقابل واژه‌ی مدرن قرار داد. به‌عنوان مثال زمانی که از هنر کلاسیک سخن می‌گوییم، بیشتر منظورمان هنرهای مربوط به دوره‌ی رنسانس و پیش از آن و به‌ویژه زمانی‌ست که هنوز آثار هنری فرم و محتوای مدرن یا به‌عبارتی امروزی به‌خود نگرفته بودند. واژه‌ی کلاسیک درمورد فرش هم کاربرد داشته و در این‌جا هم کارکرد مشابهی دارد؛ واژه‌ای که اگر قصد خرید فرش، چه ماشینی و چه دستبافت، را داشته باشید، احتمالاً با آن مواجه شده‌اید.

منظور از فرش کلاسیک چیست؟

صفت کلاسیک بیشتر زمانی در مورد فرش به‌کارگرفته شد که فرش‌های ماشینی با طرح‌هایی کاملاً متفاوت با نقوش قدیمی و سنتیِ فرش‌های ایرانی به بازار عرضه شدند. تولید و عرضه‌کنندگان فرش برای معرفی فرش‌هایی که دارای نقوش قدیمی و اصیل ایرانی هستند از عبارت «فرش کلاسیک» استفاده می‌کنند و درمقابل برای معرفی فرش‌هایی که فاقد عناصر نقوش فرش‌های اصیل هستند، عبارت «فرش مدرن» را به‌کار می‌برند.

فرش‌های مدرن هر یک زیبایی‌ها و مزیت‌های خود را دارند و این که کدام‌یک انتخاب بهتری‌ست به عوامل مختلفی همچون سلیقه‌ی شما، دکوراسیون فضای مورد نظرتان یا بودجه‌ای که قصد دارید به خرید فرش اختصاص دهید بستگی دارد.

با توجه به آن‌چه تا این‌جا گفتیم می‌توانیم نتیجه بگیریم که هنگامی که از صفت کلاسیک در مورد یک فرش استفاده می‌کنیم منظورمان کلاسیک‌بودن طرح‌ونقش آن فرش است. فرش‌های دستباف در اکثر قریب‌به‌اتفاق موارد کلاسیک هستند و کمتر پیش می‌آید که فرشی دستبافت با طرحی به‌غیر از نقوش سنتی و اصیل ایرانی بافته شود. این در‌حالی‌ست که فرش‌های ماشینی ممکن است طرح‌هایی مدرن داشته باشند و چه بسا به‌علت مدرن‌بودن مورد استقبال بیشتر کاربران قرار گیرند.

  • مشتری

    شرکت اپل

  • تاریخ

    10 مرداد 1400

  • دسته‌بندی

    مبلمان، دست ساز